Barajlar

Han İzolasyon olarak tüm Türkiye’de bir çok projeye imzamızı attık. PMH Sistemi üzerine dökülen beton ile her noktada kimyasal bağ sağlayan bir izolasyon sistemidir. Bu özelliği ile mekanik bağlanan keçeli PVC sistemlerden ayrılmaktadır. Ana yalıtım katmanı HDPE esaslıdır. Kazıklı temellerde avantajlı olarak binanın altına tamamen yapışık kaldığı için, temel altındaki zayıf zemin çökmelerinden etkilenmez, grobetondan bağımsız işlev görür.
PMH 3040 bindirme eklerinde herhangi bir ısıl işleme gerek duymaz. Bindirme doğrultusu ve miktarı işaretlidir ve bu bölge kendinden yapışkanlıdır. Ayrıca detaylandırmalar için tek ve çift taraflı bant versiyonu da vardır.
PMH 3040 dökülmüş olan grobeton üzerine serbest olarak serilerek ve kendinden yapışkanlı bindirme ekleri birbirine yapıştırılarak uygulanır. Üzerine kesinlikle koruma betonu istememektedir. Bina radye temeli ile yapışması ve bina ile birlikte haraket etmesi gerekmektedir. Bu aynı zamanda inşaat maliyeti olarak hem koruma betonundan tasarruf etmek, hemde aynı gün inşaat demiri işlerinin başlatılması ile zaman tasarrufu sağlamak anlamına gelmektedir.
1,20 m ve 2,40 m genişlikte rulo şeklinde gelen membran yüzeye yayılır. İşaretli bindirme bölgesi yanına gelecek membran ile birleştirilir. Bir baskı rulosu ile bastırılır. Bu sayede ek yerleri yapıştırılmış olur. Isıl işleme gerek duyulmaz. Köşelerde pah yapmaya ihtiyacı yoktur 90 derece bükülerek köşe detaylandırmaları yapılır. Top bitimlerinde ekleme işlemi Sticky Tape ve Double Sticky yardımı ile yapılmaktadır. Sticky Tape’ler tape aynı zamanda olası köşe dönüşlerinde ve muhtemel zedelenmelerdeki yama işerinde kullanılır. Stick tape yüzeyi benzer şekilde dökülen beton ile aderans yapacak yapıdadır.

Kullanılacak Ürünler
PMH 3040 – 1,2 : 1,2 mm kalınlığında Beton Altı Betona Yapışan Membran
Sticky ve Double Sticky Tape : Detay Çözümleri İçin Özel Bant
BILIZO Poliüretan Mastik : Gerekmesi durumunda detay çözümleri için mastik
PMH 3040 sistemi üzerine koruma betonu dökülmemelidir. Yalıtım Sistemimiz Radye beton ile yapışmak durumundadır. Ara katman yalıtım sistemimizin karakteri gereği sakıncalıdır.